Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejski Dom Kultury w Kaletach

Jeszcze bardziej kulturalne Kalety – projekt realizowany w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury +. Lokalne inicjatywy społeczne 2021

Utworzono dnia 28.06.2021

Głównym celem projektu pn.: „Jeszcze bardziej kulturalne Kalety” jest wzmocnienie roli Miejskiego Domu Kultury w życiu społeczności lokalnej Kalet, poprzez odkrywanie i rozwijanie potencjału kulturowego jej członków, aktywizowanie do podejmowania inicjatyw oddolnych i podnoszenie świadomości kulturowej wśród osób, które dotychczas nie uczestniczyły z różnych powodów w wydarzeniach organizowanych przez MDK.

Na program projektu składają się:

- diagnoza identyfikująca zasoby, potencjał kulturotwórczy i samodzielne inicjatywy mieszkańców Kalet, a także ich potrzeby i oczekiwania względem Miejskiego Domu Kultury w Kaletach,

- warsztaty przygotowujące przedstawicieli społeczności lokalnej do opracowania oddolnych inicjatyw społecznych,

- konkurs oddolnych inicjatyw społeczno-kulturalnych opracowanych i zgłoszonych przez mieszkańców Kalet - dokonany zostanie komisyjny wybór 3-7 najlepszych inicjatyw zgłoszonych do konkursu.

Projekt adresowany jest do wszystkich grup społecznych i wiekowych. Dzięki diagnozie chcemy uzyskać informacje, ułatwiające nam wypracowanie nowatorskich działań animacyjnych, pozwalających odkrywać talenty, wzmacniać potencjał kulturalny mieszkańców Kalet, a przede wszystkim zaktywizować grupy i osoby do tej pory bierne w życiu kulturalnym miasta i nieobecne z różnych powodów w działaniach Miejskiego Domu Kultury.

W działaniach wspierać nas będą zaangażowani wybitni specjaliści, mający wieloletnie doświadczenie w realizacji podobnych działań oraz w działalności kulturalnej i z zakresu edukacji kulturalnej.

 

ZAŁĄCZNIKI:

katalog_biblioteki

Imieniny

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31