Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejski Dom Kultury w Kaletach

Turniej szachowy o puchar Burmistrza Miasta Kalety

Utworzono dnia 25.07.2022

Dnia 22.05.2022r w ramach XXII Dni Kalet został przeprowadzony Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. Jak zawsze dopisała frekwencja. Przybyło 46 zawodników w tym 22 juniorów do lat 14-tu. Po raz pierwszy mieliśmy turniej międzynarodowy w Kaletach, gdyż w szrankach wystąpiło dwóch przedstawicieli Ukrainy. Zdobywcą Pucharu Burmistrza został Maciej Malik (kt.I++) z Katowic, miejsce drugie zajął Kamil Mośny (kt.I) z Woźnik, a na trzecim uplasował się Mateusz Płonka (kt.II) z Kalet. Na najwyższym podium uplasował się więc przedstawiciel Kalet co przy tej obsadzie nie było wcale sprawą prostą chociażby dlatego, że mieliśmy silą grupę gości z Lublińca, członków klubu szachowego „Sparta Lubliniec” na czele z Dariuszem Szopką (kt.k+). On był też faworytem turnieju, i z pewnością nie zalicza tego występu do zbyt udanych, gdyż zajął dopiero miejsce ósme. W rywalizacji juniorów najlepszymi byli: Adam Hypa, Marek Pisarski i Patryk Mońka. Najlepszym zawodnikiem z Ukrainy był Andey Didenko, który zajął w turnieju miejsce 5. Najlepszą zawodniczką została Emilia Ryszka miejsce drugie zajęła Emilia Żylak, a trzecie zajęła Wiktoria Tempich.

Na zakończenie turnieju przybyli Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz Dyrektor MDK w Kaletach Marian Lisiecki. Zaliczyliśmy kolejną udaną imprezę szachową w plenerze z ładną pogodą w tle. Na pewno zostaną miłe wspomnienia, a samo wydarzenie z pewnością przyczyni się do popularyzacji szachów w regionie.